Кафедра документознавства – одна з наймолодших в університеті. Наказом по університету № 63 від 21.04.2015 р. шляхом реорганізації кафедри професійної освіти створена кафедра документознавства (функціонує з 1.09.2015 р.).
Підготовку фахівців з документознавства у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на фінансово-гуманітарному факультеті започатковано у 2012 р. згідно чинного на той час Наказу МОН України № 705 від 16.07.2010 р.
На сьогоднішній день підготовка фахівців за спеціальністю 015.05 «Професійна освіта (Документознавство)» галузі знань 01 «Освіта» здійснюється за освітніми рівнями бакалавр (кваліфікація – педагог професійного навчання з документознавства, документознавець), магістр (кваліфікація – викладач ВНЗ з професійної освіти (документознавство), документознавець), магістр наук (кваліфікація – магістр наук з професійної освіти (документознавство), документознавець). З 2017 р. започатковано підготовку фахівців за спеціальністю 015.02 «Професійна освіта (Видавничо-поліграфічна справа)» (кваліфікація – педагог професійного навчання у видавничо-поліграфічній галузі, фахівець видавничо-поліграфічної справи).
Головну мету своєї діяльності кафедра документознавства вбачає в наданні високоякісних освітніх послуг, підготовці висококваліфікованих, компетентних фахівців, що мають лідерські та високі моральні якості, є конкурентноспроможними на ринку праці та матимуть пріоритетне право працювати в різних сферах культурного й інформаційного обслуговування потреб громадян України. Працевлаштування студентів за спеціальністю «Професійна освіта (Документознавство)» гарантується існуванням системи документообігу в усіх установах і підприємствах та потребою у викладачах з документознавства у сучасних навчальних закладах.
Концепція розвитку кафедри документознавства заснована на наступних постулатах: визначені мета, засоби діяльності, перспективи нарощення потенціалу; встановлено пріоритет з опорою на особистісні якості та професійну кваліфікацію професорсько-викладацького складу кафедри; визначено можливі форми провадження освітньої, освітньо-наукової, наукової та виховної діяльності кафедри у сфері документознавчих досліджень; зроблено ставку на повноцінне залучення студентів до дослідницьких проектів кафедри; передбачена широка взаємодія з освітянським і науково-академічним середовищем України і зарубіжжя.